Walka o pozostanie w Ekstraklasie - Szczecińska Liga Piłki Nożnej

W  najbliższą niedzielę (03.05) o godz. 18 Pogoń '04 Szczecin podejmie we własnej hali zespół GAF Jasna Gliwice. Będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej tego sezonu. Stawką jest pozostanie w ekstraklasie, a po ostatnim zwycięstwie Portowcy podejdą do meczu podbudowani.
Obecnie Pogoń '04 Szczecin zajmuje jedenaste miejsce w dwunastozespołowej stawce, ale wszystko się może zdarzyć. Aktualni wicemistrzowie kraju mają na swoim koncie 23 punkty. Ostatni w tabeli AZS Gdańsk pożegnał się już z ekstraklasą. Natomiast strata do Red Devils Chojnice (9. miejsce w tabeli) wynosi zaledwie jeden punkt, a bezpośrednie pojedynki obu drużyn wypadają na korzyść Portowców.   
 
Zgodnie z regulaminem ligi z ekstraklasy spadają dwa najsłabsze zespoły, a w tym momencie Pogoń należy do jednego z nich. Ewentualne dziesiąte miejsce też nie zapewni bytu w ekstraklasie, ponieważ zespół sklasyfikowany na dziesiątej pozycji musi rozegrać dwumecz ze zwycięzcą barażu pomiędzy zespołami, które zajęły drugie miejsca w obu grupach pierwszej ligi.
Futsal jest tak nieprzewidywalnym sportem, że nie można skreślać żadnego z zespołów, tym bardziej Pogoni. Walka o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegra się w ostatniej kolejce, a sami zawodnicy zapowiadają walkę do utraty tchu.  Jeśli nasi zawodnicy zwyciężą, a pojedynki pozostałych par kolejki będą dla szczecinian korzystne, to Pogoń spokojnie może skończyć sezon na ósmej pozycji.

Kibice, Portowcom potrzebny jest Wasz doping. Nie zawiedźcie ich i przyjdźcie w niedzielę licznie do hali przy ul. Twardowskiego. Wspomóżcie Portowców w walce o zwycięstwo i byt w ekstraklasie. Wicemistrzowie kraju bez wątpienia potrzebują Waszego wsparcia! Zróbcie hałas tak, jak przed rokiem, gdy Pogoń '04 Szczecin zdobywała srebrny medal mistrzostw Polski.

Pogoń '04 Szczecin - GAF Jasna Gliwice    
Czas: niedziela, 3 maja, godz. 18:00
Miejsce: Hala przy ul. Twardowskiego w Szczecinie
Wstęp: bezpłatny

Fot. Artur SzeferSponsor tytularny

                                                          

Sponsorzy

                                     

Partnerzy

                

     

Copyrights © 2017 Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Projekt: Visioncom