Pogoń '04 Szczecin pokonała 3:2 Euromaster Chrobry Głogów - Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Pogoń '04 Szczecin pokonała 3:2 Euromaster Chrobry Głogów. Gol na wagę zwycięstwa padł w ostatniej minucie. Michał Kubik bohaterem meczu.

Stawka spotkania była niezwykle wysoka, dlatego Portowcy od początku grali ambitnie. Już w pierwszej minucie Oleksandr Shamotii był bliski pokonania bramkarza gości. Nie minęło 60 sekund i ładną trójkową akcję strzałem do bramki wykończył Łukasz Tubacki, dając prowadzenie 1:0. Choć gospodarze szybko strzelili gola, to wcale nie zwalniali tempa. Piłka chodziła między zawodnikami jak po sznurku, dzięki czemu stwarzali oni sobie kolejne dogodne sytuacje. Centymetrów brakowało przy kolejnych próbach naszych zawodników, ale dobrze w bramce gości spisywał się Michał Długosz.
Gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Portowcy bardzo dobrze wywiązywali się z gry w defensywie i wysokiego pressingu, dzięki czemu Dominik Kubrak nie miał zbyt wiele pracy. Za to na jej brak nie mógł narzekać golkiper Głogowa, ponieważ Portowcy ciągle napierali w ataku. Kolejne próby przyniosły bramkę w 10. minucie, gdy piłkę do siatki posłał Michał Kubik.

Chwila nieuwagi w obronie mogła skończyć się bramką dla przyjezdnych. Jednak dobitka jednego z zawodników gości zatrzymała się na stojącym na linii bramkowej Łukaszu Żebrowskim. W ostatnich minutach pierwszej połowy głogowianie coraz częściej zaczęli atakować na naszą bramkę. Przez to Portowcy zanotowali pięć fauli i w 16. minucie rywale mieli przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Nowak i zdobył pierwszego gola dla swojego zespołu. Bramek więcej nie padło i szczecinianie schodzili na przerwę z jednym golem zapasu.

Po zmianie stron gospodarze od razu ruszyli w kierunku bramki przeciwników. Strzelał Kubik, ale bramkarz gości był na posterunku. Po chwili w okienko celował"Tuba", ale i tym razem Długosz potwierdził dobrą formę. Gra jednak zaczęła być bardziej wyrównana i oba zespoły stwarzały sobie dobry sytuacje, a inicjatywę zaczęli przejmować głogowianie. Euromaster zaczął też skuteczniej bronić i okazji do podwyższenia nie było już tak wiele, co w pierwszej połowie. Rajd prawą stroną Mateusza Geperta, strzał z dystansu Sergiya Sharovary to kolejne próby Portowców, żeby powiększyć przewagę w meczu. Chrobry jednak równie często utrzymywał się na naszej połowie, ale dobra gra szczecinian w obronie nie pozwoliła rywalom na strzelenie bramki.

W 35. minucie przyjezdni wycofali bramkarza i grali w przewadze, a w lotnego wcielił się Łukasz Pieczyński. Portowcy jednak nadal dobrze bronili. Wyśmienitą sytuację miał Shamotii, który dryblingiem położył bramkarza gości na parkiecie. Piłka po jego strzale niestety minęła słupek bramki. Goście napierali i na niespełna cztery minuty przed końcem zdobyli wyrównującą bramkę. W ostatnich minutach Portowcy też zaryzykowali i wycofali bramkarza. Kolejną okazję miał "Shamo" i po raz kolejny górą okazał się bramkarz przeciwników.
Co się odwlecze to nie uciecze i w ostatniej minucie padł gol na wagę zwycięstwa. Swoją drugą bramkę strzelił Kubik i uradował wszystkich kibiców zgromadzonych w hali.

To zwycięstwo było Pogoni niezbędne. Do końca rundy zasadniczej szczecinianom pozostał jeszcze jeden mecz, w którym podejmą GAF Jasna Gliwice.

Pogoń '04 Szczecin - Euromaster Chrobry Głogów 3:2 (2:1)
Bramki: Tubacki (2), Kubik 2 (10, 40) - Nowak (16), Pietruszko (37)
Pogoń: Kubrak, Koszmider - Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.