Pogoń 04 - W Chorzowie podział punktów - Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Pogoń '04 Szczecin zremisowała z Cleareksem Chorzów 2:2. Portowcy prowadzili dwoma bramkami, ale do Szczecina wracają tylko z jednym punktem. Do końca sezonu pozostały dwa spotkania, które odbędą się w Szczecinie.

Mecz rozpoczął się spokojnie, żadna z drużyn nie chciała ryzykować, ale w szczecińskiej ekipie na posterunku pod bramką był Łukasz Tubacki. Ten zawodnik próbował w pierwszych minutach pokonać bramkarza gospodarzy. Szczecinianie szybko rozpoczęli grę wysokim pressingiem, nieźle radzili sobie w defensywie, a sami zaczęli coraz częściej konstruować akcje pod bramką Cleareksu. Nasi futsaliści konsekwentnie wymieniali podania i próbowali zagrozić bramce chorzowian - jedną z lepszych okazji do tego w pierwszej połowie miał Mateusz Krzymiński, który uderzał z siódmego metra. Nasz piwot trafił jednak wprost w bramkarza gospodarzy. Pogoń z biegiem czasu coraz śmielej poczynała w polu karnym rywali, gdzie dobrze wolnych stref szukał Tubacki. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze zaczęli atakować na bramkę Dominika Kubraka, stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nasz golkiper skutecznie interweniował. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć zarówno po jednej,  jak i drugiej stronie nie brakowało możliwości wyjścia na prowadzenie.

W drugiej połowie gra nie tylko nabrała tempa, ale była też bardziej wyrównana. Z kontratakami ruszały obie ekipy, a powody do radości Pogoni dał w 28. minucieMichał Kubik. Reprezentant Polski pokonał bramkarza Cleareksu strzałem w długi róg. Portowcy złapali wiatr w żagle i nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom. Szczecinianie szli za ciosem i drugą bramkę dla Pogoni zdobył Tubacki - piłka wpadła do siatki po rozegraniu rzutu rożnego. Clearex jednak nie potrzebował zbyt wiele czasu, by zacząć odrabiać straty. W 34. minucie gola kontaktowego strzelił Tomasz Rabczak. Chwilę później zespół ze Śląska doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców ponownie wpisał się Rabczak. Końcówka była bardzo emocjonująca - oba zespoły walczyły o pełną pulę. Akcja przenosiła się z jednej połowy na drugą, ale żaden zespół nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Pogoni do rozegrania zostały dwa spotkania, w których futsaliści zawalczą o utrzymanie w ekstraklasie.

Clearex Chorzów - Pogoń '04 Szczecin 2:2 (0:0)
Bramki: Rabczak 2 (34, 37) - Kubik (28), Tubacki (32)
Pogoń '04: Koszmider, Kubrak - Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.