Majowy finisz - Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Rozgrywki Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej zbliżają się nieuchronnie do końca. W maju nie wszystkie zespoły da się zmobilizować do skompletowania składów, jednak ci co grają - walczą na całego. I do końca. Najlepszym przykładem postawa Doker Portu, który mimo trzech goli straty w pojedynku z Pogonią 04, doprowadził do remisu.
Do przerwy Zero-Czwórka prowadziła 4:1, ale podopieczni Andrzeja Stańczyka nie odpuścili. Dwa gole Maszadro oraz trafienie na remis Różyckiego dały obu zespołom po punkcie. Inna sprawa, że żadna z drużyn z takiego rozstrzygnięcia nie była usatysfakcjonowana...
Z kolei Devs Team pokonał Silo Trans 4:1. Wprawdzie gol kontaktowy Morawiaka podziałał mobilizująco na Silo Trans, ale po akcjach Szymańskiego i Kołakowskiego liderzy dobili w końcówce rywala. Umocnili się tym samym na prowadzeniu.
Wicelider B&B Portowcy Stars nie skompletował składu na niedzielę. Wszystko wskazuje na to, że sprawa mistrzostwa ligi rozstrzygnie się w bezpośrednim starciu najlepszych. Devsom powinien do pełni szczęścia wystarczyć remis, ale nie tak łatwo ograć byłych portowców, którzy powinni do tego czasu rozegrać zaległy pojedynek z Silo Transem.
Do sporej niespodzianki doszło w spotkaniu zespołów walczących o awans. Prowadzący Kurier Szczeciński nieoczekiwanie uległ Juniorom Qbańskiego Luzika. Szybkie prowadzenie 4:0 chyba uśpiło Pismaków, którzy po zmianie stron stracili na skuteczności. Wykorzystali to Luzacy wygrywając ostatecznie 7:6. Potknięcie lidera wykorzystało Kolegium Sędziów ZZPN, które wygrywając z Dansk Supermarked 8:5 (4 trafienia Czarneckiego, wszystkie po przerwie!) zbliżyło się do prowadzących na punkt.