Sędziowski pressing - Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Kolegium Sędziów ZZPN - Dansk Supermarked 8:5 (4:2)
Bramki: Czarnecki 4, Ostrowski 2, Bitel 2 - Waluch 3, Pogorzelski, Koberow.
KSZZPN: Zdyb - Ostrowski, Wilkanowski, Czarnecki, Bitel.
DANSK SUPERMARKED: Cieślik - Jusiel, Waluch, Pogorzelski, Kaberow.
Oba zespoły przystąpiły do meczu zamykającego 21. kolejkę Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej bez zmienników. Nie przeszkodziło to Kolegium Sędziów ZZPN stosować od pierwszych minut pressingu, co jakkolwiek było dość ryzykowną taktyką, to w świetle boiskowych wydarzeń - opłacalną.
Wprawdzie Dansk zdobył dwa gole po efektownych klepkach (Pogorzelski i Waluch), ale za to stracił ich po dwakroć tyle. Przynajmniej przed przerwą. Dwa efektowne trafienia po indywidualnych akcjach zaliczył Ostrowski. Raz imitując podanie uderzył tuż obok krótkiego słupka (broniący Cieślik nie ustawił się optymalnie), raz położył bramkarza posyłając piłkę ponownie do siatki. Osiągnięcie kolegi powtórzył Bitel, strzelając na 1:0 oraz ustalając wynik do przerwy. Dansk bliski był kontaktowego trafienia, jednak w końcówce tej części świetnie interweniował Zdyb.
Niewykorzystane okazje zemściły się tuż po przerwie. Jedną z pierwszych akcji efektownym uderzeniem z dystansu zakończył Czernecki. Huknął z daleka po długim słupku. Nie do obrony. Po chwili ten sam zawodnik podwyższył na 6:2, a następnie 7:2. Była dopiero 35. minuta. A Sędziowie nadal przeważali.
Jednak nie przełożyło się to na kolejne bramki. Za to serię Czarneckiego przerwał Waluch wykorzystując nieporozumienie obrońców KSZZPN z bramkarzem. Odważnie wszedł pomiędzy nich i czubkiem buta trącił futbolówkę. Na tyle skutecznie, że ta zatrzepotała w siatce. Wkrótce potem ten sam piłkarz skutecznie zakończył akcję całego zespołu, zaś gol krzyżakiem Kaberowa na 5:8 mógł być ozdobą niejednego spotkania. Jednak za wiele to nie zmieniło. Inne rozstrzygnięcie niż wygrana Sędziów nie wchodziło bowiem w rachubę.