Aktualności - Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Ostatni majowy weekend rozstrzygnął kilka ważkich kwestii w Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej. Po pierwsze, z uwagi na kłopoty organizacyjne wicelidera ekstraligi B&B Portowcy Stars, tytuł mistrza sprzed roku obronił Devs Team. Dodajmy, że zasłużenie. Podopieczni Łukasza Cylwika w całym sezonie przegrali raptem raz, prezentując równy i jednocześnie wysoki sezon praktycznie przez całe rozgrywki.

 

Kwestia obsady podium wciąż pozostaje sprawą otwartą. Ubiegają się o nie trzy drużyny z lokat 2-4. Zadecydują ostatnie mecze. Właśnie to Silo Trans, DB Port oraz wspomniany B&B będą walczyć o medale.

 

Z kolei sprawa awansu do ekstraligi rozstrzygnęła się w niedzielny wieczór. W meczu na szczycie wicelider Kolegium Sędziów ZZPN rozgromiło aż 9:1 lidera Kurier Szczeciński i na finiszu wyprzedziło Pismaków. Ci z kolei, swoją porażką, nie pozwolili awansować Juniorom Qbańskiego Luziku. O nich możemy napisać to samo co przed tygodniem. Gdyby Luzacy grali przez cały sezon tak jak w maju - awans mieliby zapewniony. W ostatnich trzech tygodniach pokonali bowiem Kurier Szczeciński (7:6), Kolegium Sędziów ZZPN (15:6), a ostatnio Dansk Supermarked (9:1), jednak strat do prowadzącej dwójki nie odrobili. Zabrakło jednej kolejki...

Qbański Luzik - Tramwaje Szczecińskie 9:6 (2:2)

Bramki: Damuć 3, Walkowiak 2, Cierpisz 2, Frączkowski, Jaworski - Krajewski 2, Rafalski 2, Grudziński, Białkowski.

Qbański Luzik: Januszko - Frączkowski, Damuć, Cierpisz, Walkowiak

Tramwaje: Leszczyński - Białkowski, Grudziński, Rafalski, Nycz, Krajewski, Nycz Junior.

Tramwaje Szczecińskie stawiały zacięty opór Qbańskiemu Luzikowi tylko przez pierwsze pół godziny. Na tyle starczyło sił, umiejętności i refleksu mocno zapracowanemu w niedzielę bramkarzowi Tramwajarzy - Leszczyńskiemu. Ten bronił wyśmienicie, ale pod naporem wyżej notowanego rywala - w miarę upływu czasu - zaczął kapitulować. Bo i musiał. W sytuacjach sam na sam i tak miał bilans dodatni. Ale jak długo można...

Tuż po przerwie Rafalski był bliski ponownego prowadzenia dla Tramwajów, lecz zabrakło mu precyzji. Z kolei Damuć, wprawdzie na raty, ale strzelił na 3:2. Inna rzecz, że wcześniej Cierpisz po dwakroć trafiał w słupek bramki Leszczyńskiego...

Potem worek z bramkami się rozwiązał. Wpierw Walkowiak (znowu na raty) i Cierpisz podwyższyli na 5:2. W odpowiedzi Grudziński efektownie zakończył akcję zakładając "kanał" bramkarzowi, za co nawet od niego otrzymał oklaski. Jednak po chwili Frączkowski z Jaworskim znowu pokonali Leszczyńskiego. Ten drugi, ponownie na raty, bowiem piłka wcześniej trafiła w poprzeczkę i słupek. Jaworski zachował jednak zimną krew do końca i uderzył pod poprzeczkę. Tym razem skutecznie.

W końcówce Qbański Luzik lekko odpuścił, oddając inicjatywę Tramwajom. Te po akcjach młodych - Krajewskiego oraz Rafalskiego - zmniejszyły nieco dystans, jednak wygrana Luzaków nie podlegała dyskusji. Podobnie jak wyższa lokata w lidze, bo o to właśnie walczyły w meczu kończącym I-ligowy sezon 2015/16 Netto SLPN obie ekipy.

Gdyby Qbański Luzik Juniorzy grał tak przez cały sezon - awans miałby zapewniony. W ostatnich dwóch tygodniach pokonał bowiem lidera I ligi Kurier Szczeciński 7:6, a w minioną niedzielę rozgromił wicelidera - Kolegium Sędziów ZZPN 15:6. Teraz musi wygrać w ostatniej kolejce oraz czekać na ostatnie rozstrzygnięcia, trzymając kciuki za Pismaków, by ci pokonali Arbitrów. Wszystko po to, by awansować do ekstraligi...
Niezależnie od tego, respekt musi budzić majowy finisz Luzaków. W ostatniej kolejce potwierdzili wysoką dyspozycję wysoko pokonując Sędziów. Pięć goli Raduszewskiego dodało mocy Juniorom Qbańskiego Luzika, tym bardziej, że zaczęli zawody od szybkiego 3:0 (już po kwadransie gry). Wprawdzie Arbitrzy ostro atakowali, ale bez efektów bramkowych, a kiedy te się pojawiły (m.in. hat-trick Czarneckiego oraz efektowne trafienia Wilkanowskiego), przeciwnik był poza zasięgiem.
W ekstralidze DB Port z łatwością rozprawił się z Pogonią. Po 18 minutach było aż 10:0 i chociaż młodzi portowcy znacząco nadrobili straty, dogonić DB nie mogli. Także Devs Team nie dał pograć rywalom. Pokonał Doker Port (aż 11:3), wyraźną przewagę uzyskując w końcówce pierwszej odsłony.
W pojedynku drużyn walczących o utrzymanie zdegradowana już CHU Fala, mimo ambitnej postawy, nie zmogła Prawobrzeża. Drużyna z Dąbia okazała się po dwakroć lepsza w kontekście wyniku - 10:5. Wprawdzie do przerwy było jeszcze na styku (4:3), ale po zmianie stron Prawobrzeże postawiło na swoim, głównie dzięki snajperskim umiejętnościom Leśniowskiego, autora trzech trafień w tej części meczu (łącznie pięć). Z kolei Fali należy oddać, że mimo beznadziejnej sytuacji w tabeli, do końca walczyła w każdym meczu, częstokroć będąc blisko remisu lub zwycięstwa. Zespół z charakterem...

Zapraszamy do śledzenia relacji z 22 kolejki Netto SLPN

Godz 17:00 Qbański Luzik - Tramwaje Szczecińskie

Qbański - Januszko, Frączkowski, Damuć, Cierpisz, Walkowiak

Tramwaje - Lesczyński, Białkowski, Grudziński, Rafalski, Nycz, Krajewski, Nycz JR

1' Początek meczu.

5' Bardzo dobra interwencja Lesczyńskiego, który ratuje swój zespół przed utratą bramki.

11' 1-0 Walkowiak strzelcem pierwszej bramki w meczu.

15' 1-1 Przemysław Rafalski doprowadza do remisu.

17' 1-2 Białkowski strzelcem bramki dla Tramwaji.

22' 2-2 Damuć doprowadza do remisu.

25' Przerwa.

30' 3-2 Damuć po raz drugi pokonuje Leszczyńskiego.

35' 4-2 Walkowiak podwyższa prowadzenie Qbańskiego.

38' 5-2 Cierpisz strzelcem bramki.

40' 5-3 Grudziński zdobywcą bramki.

43' 6-3 Frączkowski podwyższa wynik.

46' 7-3 Jaworski strzelcem bramki.

47' 8-3 Cierpisz zdobywcą bramki.

47' 8-4 Krajewski zmniejsza straty do rywala.

48' 8-5 Ponownie Krajewski strzelcem bramki.

49' 9-5 Damuć zdobywcą bramki.

49' 9-6 Rafalski strzelcem bramki.

Godz 20:00 Dansk Supermarked - Qbański Luzik Juniorzy 1-9

Dansk - Lelek, Pogorzelski, Cieślik, Wierzbowski, Jusiel, Arcisz, Kaberow, Wazuch

Qbański - Klucowicz, Kucewicz, Antoniak M. , Antoniak J. , Ładziak, Woronko, Bibaszek, Raduszewski, Szamaitat


1' Początek meczu.

4' 0-1 Bramkę zdobywa zawodnik z numerem 10.

6' Zamieszanie pod bramką Dansk. Piłka obija słupek i poprzeczkę, ale nie trafia do bramki.

12' 0-2 Zdobywcą gola Raduszewski.

13' Doskonała interwencja bramkarza Dansk, który obronił sytuację sam na sam.

16' 0-3 Zdobywcą gola Antoniak M.

18' 0-4 Bramkę zdobywa Szamaitat. 

22' 0-5 Pięknego gola zdobywa Raduszewski strzałem w samo okienko bramki.

24' Żółtą kartką ukarany został Pogorzelski z zespołu Dansk.

Przerwa.

34' Słupek ratuje zespół Dansk przed stratą kolejnej bramki.

36' 0-6 Zdobywcą gola Ładziak.

37' 0-7 Kolejne trafienie notuje Antoniak M.

43' 0-8 Zdobywcą gola Kucewicz.

47' 0-9 Bramkę zdobywa Antoniak J.

49' 1-9 Honorowe trafienie dla zespołu Dansk. Zdobywcą gola Wierzbowski.

Koniec meczu.

21:00 KSZZPN - Kurier Szczeciński 9-1

KSZZPN - Piłatowski, Wolanin, Dróżka, Czarnecki, Ostrowski, Klus, Dyszewski, Wilkanowski, Smołuch, Dyszczyk

Kurier - Roguski, Papierz, Szajnowski, Poletajew, Rodziński


1' Początek meczu.

7' Potężne uderzenie jednego z zawodników drużyny Sędziów ląduje minimalnie nad poprzeczką.

13' Dwie udane interwencje bramkarza Sędziów ratują ich przed utratą bramki.

14' 1-0 Zdobywcą gola Czarnecki.

19' 2-0 Zdobywcą bramki Wolanin.

21' 3-0 Bramkę zdobywa Ostrowski.

Przerwa.

27' 4-0  Dyszczyk zdobywa gola. Żółtą kartką ukarany został Roguski.

30' 5-0 Klus autorem gola dla druźyny Sędziów.

30' 6-0 Dróżka strzela gola kilkanaście sekund później.

41' 7-0 Błąd bramkarza wykorzystuje Czarnecki.

45' 7-1 Szajnowski autorem honorowego trafienia dla Kuriera.

49' 8-1 Wolanin podwyższa prowadzenie w samej końcówce meczu.

49' 9-1 W ostatnich sekundach bramkę zdobywa Dyszczyk.

Koniec meczu.

DB Port - Pogoń '04 17:11 (11:2)
Bramki: Hofman 8, Chlibyk 5, Milanowicz 3, Szewczyk - Czepielewski 4, Łozowski 2, Czarniak 2, Polański 2, Łączny.
DB Port: Szklarz - Szewczyk, Chlibyk, Hofman, Milanowicz.
Pogoń '04: Polański - Czarniak, Łączny, Czepielewski, Łozowski, Doering.
To nie był udany weekend dla Pogoni '04. W walce o złoto mistrzostw Polski szczecinianie ulegli po raz drugi z rzędu Gatcie, zaś w Netto SLPN polegli z DB Portem. I to w nietypowych jak na ten zespół rozmiarach.
Czym była podyktowana słabsza dyspozycja młodych portowców? Przede wszystkim pojawili się w hali przy ul. Świętoborzyców w mocno okrojonym składzie. Zabrakło najlepszych zawodników, a w dodatku zmiennicy nie dopisali. W jakim sensie? Było ich po prostu za mało. Podopieczni Michała Kubika występowali w Netto SLPN zazwyczaj w kilkunastu. Tym razem zjawiło się ich ledwie sześciu. Na dobrze dysponowanych rutyniarzy z DB Portu (choć wcale nie liczniejszych!), którzy w dodatku wciąż liczą się w walce o brąz, było to zdecydowanie za mało.  
W pierwszej odsłonie kunsztem strzeleckim błysnął Hofman. Zdobył pierwsze cztery bramki, a tuż przed przerwą dorzucił dwie kolejne. W międzyczasie wsparł go Chlibyk, który sam w odstępie 5 minut uzyskał hat-tricka. Dla Zero Czwórki honorowe gole uzyskali Czepielewski z karnego oraz Czarniak. Ten drugi tylko dostawił nogę do uderzenia z własnego przedpola Chlibyka. Piłka odbiła się jak od ściany i wpadła do siatki zdezorientowanego Szklarza. Gol - kuriozum.
Po zmianie stron obraz gry nieco uległ zmianie. Wprawdzie DB Port nadal naciskał, jednak tym razem młodzi portowcy udanie się rewanżowali. Między innymi w krótkim okresie uzyskali trzy gole z rzędu (Łozowski po dwakroć i Czepielewski raz). Wtedy opiekun DB Portu Andrzej Stańczyk wziął czas, lekko przemówił do ambicji podopiecznych, czego efektem była bramka na 15:5 uzyskana przez Hofmana, lecz Zero Czwórka nie zrezygnowała. Strzegący jej bramki Polański raz za razem wypuszczał się na przedpole rywala stwarzając liczebną przewagę. Bywało, że niebezpiecznie uderzał, a dwa razy nawet trafił do siatki. 
Końcówka spotkania należała do Pogoni '04. Wyszła z "10" wydatnie zmniejszając rozmiary porażki. W ostatniej sekundzie do pustej bramki uderzał najlepszy snajper spotkania Hofman, ale minimalnie przestrzelił. Zamiast 18:11, skończyło się więc wynikiem 17:11.

Strona 1 z 143Sponsor tytularny

                                                          

Sponsorzy

                                     

Partnerzy

                

     

Copyrights © 2017 Szczecińska Liga Piłki Nożnej

Projekt: Visioncom